+7
becool 23 listopada 2015 19:24
Po co lecieć do Aten? Po to, żeby np. polecieć na Santorini. Nie mówię, że Ateny same w sobie nie są warte uwagi, ale od zwiedzania dość dyskusyjnej urody miast wolę podziwiać piękne krajobrazy. A tych zdecydowanie nie brakuje na niewielkiej greckiej wyspie, której sława obiegła już cały świat.Jak tanio się dostać? Np. Ryanairem (Warszawa Modlin-Ateny-Santorini)

Ile czasu potrzeba? Wystarczy weekend (tak jak w naszym przypadku), ale jeżeli macie więcej czasu to też będzie fajnie.

Czym się przemieszczać? Najwygodniej i najszybciej autem, można też skuterem lub autobusem.

Co zobaczyć w 1 dzień?
Rozmiary wyspy są na tyle niewielkie, że spokojnie w 1 dzień można objechać ją całą, zwłaszcza jeżeli tak jak my, wypożyczycie auto (na paliwo nie wydacie więcej niż 10 euro;)).
Będąc tak krótko skupiliśmy się oczywiście na najbardziej znanych atrakcjach i "pocztówkowych" widokach:)Nocleg spędziliśmy w okolicy Firy (inaczej Thiry), więc tutaj także rozpoczęliśmy i zakończyliśmy (w pobliżu jest lotnisko) zwiedzanie.
Przełom października/listopada okazał się idealny dla nas. Po 1 brak tłumów, po 2 ciepło, ale nie gorąco – czyli w sam raz na spacery, a po 3 taniej niż w sezonie.
Fira - stolica wyspy i Oia to dwa największe i najbardziej znane miasteczka na Santorini. Oba są zachwycające, jednak wg mnie kolejność Thira -> Oia jest jak najbardziej słuszna, bo to ta druga jest prawdziwą gwiazdą programu:)Fira położona jest mnie więcej pośrodku wyspy. Jest tu port, w związku z czym również dla turystów przybywających drogą morską jest to pierwsze miejsce, które ukaże się ich oczom. Czego się można spodziewać? Wąskich uliczek, mnóstwa schodków, którymi możemy zejść aż do samego portu (a potem wejść), białych domków usytuwanych na stromym klifie, knajpek z niesamowitym widokiem na morze, i błogiej atmosfery (ale to chyba tylko poza sezonem ;)).

Turytyka to oczywiście główne źródło dochodu na Santorini. Grecy są otwarci i przygotowani na wizytę gości nawet z daleka. W restauracjach np. często można spotkać menu w jęz. chińskim. Zamożni Azjaci chyba bardzo lubią to miejsce, co zresztą dało się zauważyć.Po Firze, pora na Oię – miejsce, które słynie z najpiękniejszych zachodów słońca w Europie. Niestety nie udało nam się go tutaj zobaczyć, ale i tak było pięknie. Tak więc, jeżeli miałabym wybrać tylko jedno miejsce, do którego mogłabym się przenieść na chwilę to niestety/stety byłaby to słynna Oia. Nie bez przyczyny to właśnie to miasteczko widnieje na niemal wszystkich pocztówkach z Santorini.Podobnie jak w Firze, spacerowaliśmy w górę i w dół schodkami wiodącymi wśród urokliwych, białych domków. Do tego świeciło słońce, a temperatura oscylowała wokół 20 stopni. A widoki? No cóż, lepsze niż na zdjęciach.

Co jeszcze oprócz urokliwych miasteczek warto zobaczyć? Może plaże? Ok, plaże to nie jest coś z czego Santorini słynie. Te, które są, są jednak wyjątkowe na swój sposób. Weźmy na ten przykład Red Beach.

Kolejna, może nieco mniej spektakularna, ale też ciekawa – Black&White Beach:

Tak jak wspomniałam wcześniej na zachód słońca nie daliśmy rady wrócić do Oia (zbliżał się lot powrotny), ale nie wyjechaliśmy bez niczego. Ostatnie promienie słońca udało nam się zobaczyć jeszcze w Thirze. I też było super.Zapraszam również na bloga: http://www.mamasaidbecool.pl/

Dodaj Komentarz

Komentarze (15)

almal 24 listopada 2015 08:23 Odpowiedz
No jak widać mozna i w jeden dzień. Tylko po co ? biegać po wyspie z wywalonym ozorem i popsuć sobie miłe wrażenia.
becool 24 listopada 2015 12:44 Odpowiedz
almalNo jak widać mozna i w jeden dzień. Tylko po co ? biegać po wyspie z wywalonym ozorem i popsuć sobie miłe wrażenia.
Ani przez chwilę nie biegaliśmy z wywalonym ozorem, wrażenia super, więc pytanie po co jest chyba bez sensu:)
bajker 24 listopada 2015 14:01 Odpowiedz
Jeden dzien na Santorini jest wystarczający :P no dobra moze 2 :) Zachecam do przeczytania naszej relacji z jednodniowki :) http://bajker.fly4free.pl/blog/1571/santorini-wizytowka-grecji-w-1-dzien/
bajker 24 listopada 2015 14:01 Odpowiedz
101countriesbefore50 24 listopada 2015 17:48 Odpowiedz
Miejscówka naprawdę robi wrażenie na zdjęciach! Chyba ją przesuniemy do góry na swojej liście "TO SEE" :)
becool 24 listopada 2015 18:13 Odpowiedz
101countriesbefore50Miejscówka naprawdę robi wrażenie na zdjęciach! Chyba ją przesuniemy do góry na swojej liście "TO SEE" :)
cóż, mogę tylko polecić:) ale to raczej nic odkrywczego:)
almal 26 listopada 2015 08:48 Odpowiedz
becool
almalNo jak widać mozna i w jeden dzień. Tylko po co ? biegać po wyspie z wywalonym ozorem i popsuć sobie miłe wrażenia.
Ani przez chwilę nie biegaliśmy z wywalonym ozorem, wrażenia super, więc pytanie po co jest chyba bez sensu:)
Nie żebym był złośliwy tylko sam z doświadczenia wiem. Też kiedyś zwiedzałem na szybko i zazwyczaj kończyło się tym że drugi raz jechałem. Oprócz zwiedzania czasami trzeba usiaść poczuć atmosferę miejsca, szczególnie wieczorową porą. Zdjęcia ładne i na pewno się wybiorę na 2 dni :)
joanna-gola 26 listopada 2015 10:54 Odpowiedz
Jaki jest koszt wypożyczenia auta ?
andrzej-trutkowski 27 listopada 2015 00:00 Odpowiedz
2 raz na Santo byliśmy tydzień i to był wystarczający czas. Jasne że w jeden dzień sie da zobaczyc kilka miejsc ale do poznania wyspy - daaaleko
becool 27 listopada 2015 10:40 Odpowiedz
joanna-golaJaki jest koszt wypożyczenia auta ?
ok. 70zł/dzień
dorota1962 28 listopada 2015 10:48 Odpowiedz
Przepiękne zdjęcia i przepiękne miejsce.
piksel 28 listopada 2015 12:11 Odpowiedz
tak . właśnie w październiku stamtąd wróciliśmy , ale 4 dni to za mało chcemy tam jeszcze polecieć :) Zwiedzaliśmy wyspę quadem moim zdaniem super pomysł. A te foty bardzo mi się podobają
fatcat 30 listopada 2015 13:06 Odpowiedz
Zgadzam się, że warto się wybrać choćby i na jeden dzień, ale zdecydowanie lepiej zostać trochę dłużej, chociażby po to aby spokojnie móc podziwiać ten zachód słońca w jakiejś knajpce przy kieliszeczku wina, a później pospacerować nocą po miasteczku - Oia w nocnej iluminacji wygląda zjawiskowo - polecam chociaż jeden nocleg na miejscu.
mateusz-binkowski 27 grudnia 2015 20:55 Odpowiedz
Witam, a można prosić o podanie namiarów na nocleg w Fira ? :)
achal 4 kwietnia 2017 14:36 Odpowiedz
Świetne zdjęcia, fajny opis :) Za 6 tygodni te widoki będą naszym udziałem....